Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Expedycja
#1
Ktoś ma jakieś wzory na temat expedycji ?
Odpowiedz
#2
czy są jakieś zmienne?
-
td {border: 1px solid #cccccc;}br {mso-data-placementConfusedame-cell;}[size]tarcze ścierne[/size]
Odpowiedz
#3
Nie znam zbytnio tematu, ale bardzo mnie zainteresował
Odpowiedz
#4
Algorytmy serwera uzywają wzoru na określenie prawdopodobieństwa zdarzeń oraz ich wielkości. Przedziałów nie pamiętam z tego co kojarzę jak idzie o ilość przywożonych surowców to największy wpływ ma ilość punktów top (chyba łączna top 3/top 4 lub top 5), nasze punkty też mają na to wpływ ale już sporo mniejszy (chyba ze sami jesteśmy w/blisko tego top).
Zarządcy planet/księżyców (zwiększający szanse na surowce nie na bonusy) też mogę mieć wpływ na expy ale nie przez zwiększenie ilości surowców/slot lecz przez zwiększenie prawdopodobieństwa ich trafienia.
Jest tez tech otchłani skracająca czas expedycji.
Na exp są możliwe:
-nic (komuniat: "nic nie znaleziono")
-utrata folty (całkowita/czarna dziura lub części np przez piratów)
-surowce (różne ilości raczej małe szanse >1-3k GT poza ścisłym top)
-antymateria (w tej grze miejscami nazywana "czarną materią")
-bonusy (przysp resortu 1 lub 2lv, bonus expedycyjny 1 lub 2lv u mnie innych raczej nie było, jeśli uważasz je za ważniejsze od surowców to odpalaj z planety/moona z zarz zwiększającym szanse na bonusy najlepiej wytrenowanym)
-sklonowanie floty
Na podstawie ~750 expedycji (z których ~200 teraz spr)

Jak wyślesz za mało GT po prostu przywieziesz <surowców.
Za dużo to nie wniesie ale może wpis uzupełnią mający więcej expo na koncie to się rozjaśni. Nie wiem czy czas zatrzymania ma jakiś wpływ na expo, nie testowałem tego.

ps nie ma raczej sensu wysyłać >2100GT/slot (experymentowałem z ilościami 500-20000GT/slot chyba iż trwa event expedycyjny) lub masz >17e12 punktów.

Max iIość slotów expedycji to:
-min 10/dzień startowo
-dodatkowe 5 przez resort odkrywczy
-dodatkowe 5 do wykupienia na stałe za anty (po 5k/slot)
-zerowanie licznika expedycji za anty to 10k/jednorazowo
-zmniejszenie licznika expedycj o 1 za anty to 1k
-bonusy (zakładka oficerowie) zmniejszają licznik expedycji o 3(lv3)/szt lub o 1(lv1)/szt
-zakładka osiągniecia i tam expedycje i różne oferują min bonusy expedycyjne (5kategorii, zmienne ilości w zależności od poziomu)

Dość łatwo jest osiągnąć (po odpowiedniej liczbie głosowań/wysłanych exp i lokalizatorów lub zakupie anty) licznik expedycji 15, powyżej zależy już od tego jak mamy zbudowany kapitol, uniwersytet i bonusy do niego lub/i zarzadcy planety kapitolowej i jego bonusu (na 1lv: normalny +0.1%, rzadki +0.15% epicki +0,175% legenda +0.2%, kolejne lv to x2)

Na tym etapie raczej pomijalne są 3 ograniczenia expo:
-czas trwania (możliwy do skrócenia przez technologię otchłani)
-max ilość jednocześnie wysłanych expo (pierwiastek z technologo astrofizyki)
-min 1lv tech astrofizyki by móc robić expedycje

Max ilość flot jakie można wysłać jednocześnie w zależności od poziomu technologi astrofizyki (dla tych co nie lubią liczyć):
1lv do 3lv to 1flota
4lv do 8lv to 2 floty
9lv do 15lv to 3 floty
16lv do 24lv to 4 floty
25lv do 35lv to 5 flot
36lv do 48lv to 6 flot
Większego poziomu nikt obecnie w grze nie ma.
49lv do 63lv to 7 flot
...
225lv do 255lv to 15 flot to (o ile pamiętam to max)

Czas lotu jednej floty expo zależy od: wybranych statków, poziomów tech napędowych i i ch wspomagania, celu(bieżący, inny ukł czy gala), wybrania(ma to sens?) opcji zatrzymania.
Na upartego można latać przy 1lv astro, jednak raczej rozsądniej od min 9lv astro.

Czyli nie bardzo wiadomo jaki jest % na surowce jaki na bonusy (jak policzę ~ to wstawię), ogólnie to wygląda to chyba tak iż na oba jest taki sam a jeśli któreś się trafi to jest losowanie ilości lub wartości. Najżadszy jest chyba klon który występuje rzadziej niż czarna dziura.

Wzór Armeda na małą paczkę
Twoje punkty/40 i zaokrąglanie w dół do 0.4 i w górę do 0.5 tz?
U mnie (Mpk=moje punkty):
Mała=Mpk/40*3=Mpk/120 metalu, krychy, deuteru ~1,4583333....*
Średnia~Mpk/40*1,579~Mpk*63,19858 metslu, krychy,deuteru~2,769171*
*=Zakładając iż całość z expa/1slotu wydamy o tyle % wzrosną nasze punkty
ps nie było to przez zbyt małą ładowność była ona większa od teoretycznej duzej paczki.

Więc można robić parę lotów, 10 czy też 10-tki na dzień.
Tak z ciekawości ktoś z Was w bieżącej edycji przekroczył 100 lotów/dobę a może ktoś ma 138 lub 144 w dobę ?
Jaki macie dobowy rekord ?
Odpowiedz
#5
kiedy ona się odbywa?
-
td {border: 1px solid #cccccc;}br {mso-data-placementConfusedame-cell;}[size]ultiagencja ubezpieczeniowa[/size]
Odpowiedz
#6
jak to działa?
-
td {border: 1px solid #cccccc;}br {mso-data-placementConfusedame-cell;}[size]https://aranzacjekopalniane.pl/[/size]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości